Ndërlidhjet

Siri: IS-i i ka vrarë dy gra dhe burrat e tyre me prerje koke


Pamje nga dëmtimet e mëdha në provincën Deir al-Zor në Siri

Grupi ekstremist, Shteti Islamik (IS) i ka vrarë dy femra dhe burrat e tyre me heqje koke në Siri, që është hera e parë që në këtë mënyrë janë vrarë fermat civile, tha sot Observatori sirian për të drejtat e njeriut me seli në Londër.

Mëtutje, ky grup monitorues ka theksuar se gratë dhe burrat e tyre ishin akuzuar për “magji”.

Observatori thotë se ekzekutimet kanë ndodhur dje dhe pardje në provincën lindore, Deir al-Zor.

Observatori sirian për të drejatat e njeriut me seli në Londër e monitoron situatën ë Siri duke i shfrytëzuar burimet në terren.

XS
SM
MD
LG