Ndërlidhjet

Aksident ajror në Indonezi, disa të vrarë


Medan, Indonezi

Së paku 37 njerëz kanë vdekur nga rrëzimi i një aeroplani ushtarak në një zonë të banuar, në qytetin Medan të Indonezisë.

Aeroplani Hercules C-130 është rrëzuar mbi dy shtëpi dhe ka shpërthyer në flakë.

Zëdhënësi i ushtrisë ka thënë se së paku 12 njerëz kanë qenë në bord.

Sipas korrespondentëve, është ende herët të dihet saktësisht se sa njerëz kanë vdekur në fatkeqësi.

Operacioni i shpëtimit po vazhdon.

XS
SM
MD
LG