Ndërlidhjet

Një shtetas i Malit të Zi vritet në Siri


Siri - foto nga arkivi

Një shtetas i Malit të Zi është vrarë në luftën e Sirisë, ka njoftuar policia malazeze.

Siç transmeton Shërbimi i Ballkanit i Radios Evropa e Lirë, bëhet fjalë për Damir Sllakoviqin nga qyteti i Tivarit.

Raportohet se ai ka luftuar në anën e militantëve të Shtetit Islamik (IS).

Janë qindra qytetarë nga vendet e Ballkanit që po luftojnë përkrah grupeve të njohura ndërkombëtarisht si terroriste në Siri dhe Irak.

Mbi 40 qytetarë nga Kosova thuhet se kanë humbur jetën në këto luftime.

XS
SM
MD
LG