Ndërlidhjet

Haradinaj rizgjedhet kryetar i AAK-së


Ramush Haradinaj

Ramush Haradinaj është rizgjedhur kryetar i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës. Në këtë garë ai nuk kishte kundërkandidat, ndërkaq ka marrë sërish besimin e delegatëve të Kuvendit të partisë që ta udhëheq AAK-në për katër vitet e ardhshme.

Në fjalimin e tij, Haradinaj ka premtuar angazhim për një Kosovë me ekonomi të zhvilluar, ku sundon rendi dhe ligji.

XS
SM
MD
LG