Ndërlidhjet

Vriten 2 persona në Gjermani, arrestohet i dyshuari


Policia gjermane thotë se ka arrestuar personin e dyshuar për vrasjen e dy njerëzve në Bavari.

Zëdhënësja e policisë Simone Wiesenberg tha se personi që është arrestuar, ka shtënë me armë mbi dy viktimat dhe ka ikur me makinë, por nuk dha detaje tjera.

Më herët, zëdhënësi Bert Rauenbusch kishte bërë të ditur se një burrë dhe një grua u vranë në mëngjes.

Vrasja ndodhi në qytetin jugor Tiefenthal, pranë Ansbach. Detaje tjera nuk u dhanë.

XS
SM
MD
LG