Ndërlidhjet

Kryeministri Edi Rama fillon vizitën në Prishtinë


Edi Rama

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama po qëndron sot në Prishtinë. Ai pritet të zhvillojë takime me kryeministrin Isa Mustafa dhe zëvendësin e parë të tij, Hashim Thaçi.

Vizita e kryeministrit Rama nuk ishte paralajmëruar më herët.

Ai po qëndron në Prishtinë pas takimeve që zhvilloi me kancelarin gjermane Angela Merkel dhe ministrin e jashtëm grek, Nikos Kotzias.

XS
SM
MD
LG