Ndërlidhjet

Nigeri: Nga sulmi vetëvrasës vriten 2 persona


Së paku dy njerëz janë vrarë sot, pasi një makinë bomb ka shpërthyer pranë një post blloku në periferi të Damaturu, në veri të Nigerisë, kanë thënë dëshmitarët dhe burimet spitalore, shkruan Reuters.

Post blloku i sulmuar sot ndodhet në autostradën që lidh qytetin Damaturu me kryeqytetin e shtetit Borno, Maiduguri.

Kjo autostradë edhe më herët ka qenë cak i sulmeve me bomba nga anëtarë të dyshuar të grupit xhihadist, Boko Haram.

XS
SM
MD
LG