Ndërlidhjet

Në Turqi raportohet se është vrarë edhe një polic


Ilustrim

Raportohet se në Turqi është vrarë edhe një polic dhe një tjetër është plagosur gjatë një sukmi në juglindje të vendit.

Burimet e sigurisë dhe ato spitalore thonë se sulmi ka ndodhur kur policia ishin duke bërë kontrolle në trafik në qytetin me shumicë kurde në Diyarbakir sot.

Ky sulm vjen një ditë pas dy policë u vranë gjatë një sulmi në qytetin Ceylanpinar në kufi me Sirinë, dhekrahu i luftës i Partisë së Punëtorëve të Kurdistanit, e kanë marrë përgjegjësinë për të.

Grupi ka thënë se sulmi ka qenë në shenjë hakmarrjeje ndaj vrasjes së 32 personave nga një bombardim në qytetin me shumicë kurde të Surucit.

XS
SM
MD
LG