Ndërlidhjet

Meksikë: Shtatë persona të vrarë nga rrufeja


Ilustrim

Katër fëmijë janë në mesin e shtatë personave të vdekur në të njëjtën familje, të vrarë nga një rrufe në një zonë rurale në Meksikë, më 24 korrik, bënë të ditur zyrtarët.

Një famijë tjetër, dhe një grua 26 vjeçare gjithashtu u lënduan, derisa kjo familje po punonin tokën gjatë një stuhie të fuqishme në qytetin eMesa Cuata.

Fëmijët e vdekur ishin të moshave tre, pesë, nëntë dhe katërmbëdhjetë vjeçare.

Viktimat tjera, tri gra, ishin të moshës 19, 32 dhe 44 vjeçare.

Qyteti në të cilin ndodhi tragjedia ndodhet në rajonin malor të Sierra Gorda.

XS
SM
MD
LG