Ndërlidhjet

Turqia bombardon pozicione të PKK-së në Irak


Foto nga arkivi

Aeroplanët luftarakë të Turqisë kanë qëlluar mbi pozicione të Partisë së Punëtorëve të Kurdistanit (PPK) në veri të Irakut, raporton televizioni turk i CNN-it.

Ky është veprimi më i fundit i Turqisë kundër militantëve kurdë.

Më shumë se 30 mijë aeroplanë qëlluan mbi strehimore, kampe dhe deponi të municioneve.

Zyrtarët e Turqisë thanë se ata janë në dijeni për raportimet, por nuk pranuan të flasin për operacionet që janë duke u zhvilluar.

XS
SM
MD
LG