Ndërlidhjet

Al-Kaida thotë se ka kapur disa bashkëpunëtorë të SHBA-ve


Krahu i Al-Kaidës në Siri tha sotë se ka kapur një numër të rebelëve të Sirisë, të treajnuar nga Shtetet e Bashkara, duke i përshkruar ata si agjentë të Amerikës dhe ju bënë paralajmërim të gjithë atyre që “marrin pjesë në projekte amerikane”, raporton agjencia e lajmeve Reuters.

Burime të opozitës siriane dhe grupe monitoruese thanë më herët këtë jave se Fronti Nusra ka kapur liderin e "Divizionit 30" rebel dhe një numër të anëtarëve të tij.

Pentagoni, megjithatë, se asnjë anëtarë i “Forcës së Re të Sirisë” janë said, hoëever, that no members of the "Neë Syrian Force" had been kapur apo arrestuar.

XS
SM
MD
LG