Ndërlidhjet

Rubla ruse bie karshi dollarit dhe euros


Foto ilustrim

Monedha ruse ka rënë ndaj dollarit dhe euros, gjatë mëngjesit të sotëm.

Rubla ka rënë 62.35 karshi dollarit dhe 68.51 ndaj euros në mëngjesit e sotëm.

Kjo është hera e parë që prej muajit mars që niveli i rublës prej 62 ka qenë karshi dollarit.

Dobësimi i rublës shpesh lidhet me rënien e çmimit të naftës.

XS
SM
MD
LG