Ndërlidhjet

Ukrainasit kundër çmilitarizimit


Protestuesit u mblodhën në qytetin Mariupol nga frika se Ukraina mund të zvogëlojë numrin e ushtrisë në qytet, nëse një marrëveshje arrihet në raundin e ri të bisedimeve për armëpushim. Armëpushimi për të cilin u pajtuan Ukraina dhe separatistët pro-rusë, është shkelur pothuajse çdo ditë që nga arritja e marrëveshjes.

XS
SM
MD
LG