Ndërlidhjet

Gruaja afgane lind pesënjak


Doktorët thonë se një gruaja 35 vjeçare ka lindur pesënjak në provincën veriore Samangan në Afganistan.

Noor Mohammad Faiz, shef i spitalit rajonal në lagjen Balkh të kësaj province, i ka thënë Radios Afganistani i Lirë se, nëna Rezagul dhe foshnjet – të gjithë djemë- janë në gjendje stabile por janë nën peshë, gjë që është e zakonshme, kur ka lindje të shumfishtë.

Rezagul, një shtëpiake, ka edhe dy fëmijë të tjerë, një vajzë dhe një djalë.

XS
SM
MD
LG