Ndërlidhjet

Mbi 40 kadetë dhe civilë të vrarë në Kabul


Afganistan

Ministria e Brendshme e Afganistanit ka njoftuar sot për vdekjen e mbi 40 kadetëve dhe civilëve nga sulmi i mbrëmshëm pranë një akademie policore në Kabul.

Policia ka thënë se sulmuesi ka qenë me uniformë të policisë, kur i është afruar grupit të rekrutëve dhe ka hedhur veten në erë.

Përgjegjësinë për sulmin e kanë marrë militantët talibanë.

NATO po ashtu ka konfirmuar se tetë kontraktorë civilë dhe një shërbyes i saj janë vrarë gjatë natës së shkuar, në një betejë me militantët pranë aeroportit të Kabulit.

XS
SM
MD
LG