Ndërlidhjet

Ish-kancelari gjerman shtrohet në spital


Helmut Schmidt - foto arkivi

Ish-kancelari gjerman, Helmut Schmidt, është shtruar në spital, pasi ka humbur lëngjet.

Një zëdhënës i klinikës St Georg në Hamburg ka konfirmuar se Schmidt është pranuar në spital të premten, por nuk ka dhënë detaje për gjendjen e tij.

Mediat gjermane, përfshirë gazetat Bild dhe Hamburger Abendblatt, kanë thënë se Schmidt ka treguar simptoma të dehidrimit.

Politikani veteran është duhanpirës zinxhiror.

XS
SM
MD
LG