Ndërlidhjet

Shkatërrohen 4 automjete të OSBE-së në Donjeck


OSCE

Katër automjete të blinduara, që i përkasin Misionit Special Monitorues të Organizatës për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë (OSBE), janë shkatërruar gjatë natës në qytetin Donjeck, në lindje të Ukrainës.

Misioni ka shkruar sot në Twitter se automjetet “janë shkatërruar nga një sulm me zjarr”.

Misioni Special Monitorues është i ngarkuar me mbikëqyrjen e zbatimit të Marrëveshjes së Minskut për armëpushim midis forcave qeveritare në lindje të Ukrainës dhe separatistëve pro-rusë.

XS
SM
MD
LG