Ndërlidhjet

Në Irak dhe Siri, 30 sulme kundër IS-it


Foto nga arkivi

Koalicioni i sulmeve ajrore i udhëhequr nga Shtetet e Bashkuara, ka kryer 30 sulme ajrore kundër militantëve të Shtetit Islamik në Siri dhe Irak.

Në deklaratën e Task Forcës së Përbashkët thuhet se 20 sulme ajrore kundër militantëve të Shtetit Islamik janë kryer në 10 qytete në Irak.

Ndërkaq në Siri, koalicioni ka kryer 10 sulme ajrore në katër qytete.

XS
SM
MD
LG