Ndërlidhjet

Shkon në 85 numri i viktimave në Kinë


Tianjin, Kinë

Ka arritur në 85 numri i viktimave nga shpërthimet në qytetin-port në Tianxhin të Kinës.

Agjencia e lajmeve Xihua raporton se në mesin të vrarëvejanë 21 zjarrfikës, ndërkaq qindra të tjerë janë plagosur dhe akoma ka persona të zhdukur.

Një zjarr i madh u shkaktua për shkak të një sërë shpërthimesh. Autoritetet kineze thonë se një zanafilla e serive të shpërthimeve, ishte tek një kontenjer i mbushur me materiale shpërthyese.

XS
SM
MD
LG