Ndërlidhjet

Afganistan: Arrestohen 5 persona për rrahje dhe grabitje


Ilustrim

Policia afgane ka arrestuar 5 persona, pasi ata dysëhohen se janë incizuar duke rahur një burrë dhe vajzën e tij.

Personat e arrestuar po akuzohen për vjedhje.

Ministria e Brendshme ka thënë se arrestimet janë bërë afërSar-e-Pul.

Sulmi kishte ndodhur më herët gjatë këtij muaji, pasi një banor i fshatit Thughi, ishte grabitur dhe ishte rrahur nga sulmuesit.

Videoja e kësaj ngjarje, ku shfaqet një burrë teksa sulmon një vajzë me një shkop, u shpërnda shumë shpejt nëpër rrjetet sociale.

XS
SM
MD
LG