Ndërlidhjet

Erdogan: Turqia po shkon drejt zgjedhjeve


Presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdogan

Turqia me shpejtësi është duke shkuar drejt zgjedhjeve të reja dhe e vetmja zgjidhje është “vullneti i popullit”, përmes së cilës mund të bëhet tejkalimi i ngërçit politik, ka thënë sot presidenti turk Recep Tayyip Erdogan.

Partia udhëheqëse AK ka dështuar të gjejë partner koalicioni për të formuar qeverinë.

“Për shkak të dështimit për të formuar qeverinë, me duhet të kërkojmë zgjidhjen tek vullneti i njerëzve”, tha Erdogan gjatë një fjalimi televiziv.

XS
SM
MD
LG