Ndërlidhjet

U anuluan bisedimet ndërmjet Pakistanit e Indisë


Pamje nga një objekt në kryeqytetin Nju Delhi të Indisë

Bisedimet për paqe ndërmjet Indisë dhe Pakistanit janë anuluar një ditë para se të fillonin.

Këto takime, të parapara për sot dhe nesër në Nju Delhi, u anuluan për shkak të mospajtimeve lidhur me agjendën e bisedimeve.

Ministria e jashtme e Pakistanit tha se takimi “nuk do t’i shërbej asnjë qëllimi”.

Të dy vendet e kanë fajësuar njëra-tjetrën për dështim.

XS
SM
MD
LG