Ndërlidhjet

Tregjet në Kinë dobësohen, të tjerat rimëkëmben


Ilustrim

Tregu i aksioneve në Kinë është dobësuar për të katërtën ditë me radhë, duke rënë sot për 7.6 përqind.

Megjithatë, tregjet e tjera aziatike dhe ato evropiane kanë nisur të rimarrin veten, një ditë pas humbjeve të rënda globale.

Indeksi Dow Jones, një tregues i rëndësishëm i tregut të aksioneve në Shtetet e Bashkuara, të hënën është mbyllur me 3.6 përqind rënie.

Tregjet në Hong Kong, Kore të Jugut, Australi dhe Singapor kanë shënuar rimëkëmbje modeste sot.

Lexoni edhe këtë.

XS
SM
MD
LG