Ndërlidhjet

Vriten dy gazetarë në Virxhinia


Ilustrim

Dy gazetarë janë qëlluar për vdekje në Virxhinia të Shteteve të Bashkuara, gjatë një raportimi direkt.

Kanali WDBJ7 ka bërë të ditur se gazetarja Alison Parker dhe kameramani Adam Ward janë vrarë gjatë një interviste, mëngjesin e sotëm.

Të shtënat janë dëgjuar gjatë transmetimit të drejtpërdrejtë.

Policia ka thënë se është duke hetuar incidentin dhe se është vënë në kërkim të të dyshuarve.

XS
SM
MD
LG