Ndërlidhjet

Thaçi takohet me Steinmeier


Hashim Thaçi dhe Frank-Walter Steinmeier, foto nga arkivi

Ministri i Jashtëm i Kosovës Hashim Thaçi është takuar sot me homologun e tij gjerman Frank-Walter Steinmeier.

Ministri Thaçi thotë se Steinmeier e "përgëzoi Kosovën për sukseset e kohëve të fundit dhe hapat e guximshëm të bërë në rrugën e integrimit në BE dhe NATO”.

“Gjermania do të jetë pranë nesh në javët e ardhshme ku do të shpalosen shumë hapa të të rëndësishëm për popullin e Kosovës”, ka shkruar Thaçi në Facebook.

XS
SM
MD
LG