Ndërlidhjet

Thaçi: Cenimi i familjes së kryeministrit, i papranueshëm


Hashim Thaçi

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Hashim Thaçi i ka vlerësuar në interes të Kosovës, marrëveshjet e fundit të arritura në Bruksel.

Ai ka thënë se “është për keqardhje që disa në Kosovë dëshira për pushtet nuk po i lejon t’i shohin dhe t’i njohin të arriturat e Kosovës. Për më tepër, kjo dëshirë frustruese për pushtet po i shtynë në vepra të papranueshme dhe te shëmtuara për një shoqëri demokratike çfarë kemi ndërtuar në Kosovë”, ka shkruar Thaçi, duke shtuar se cenimi i integritetit dhe pronës së familjes së kryeministrit Isa Mustafa është i papranueshëm.

“Shoqëria jonë i dënon dhe nuk i pranon këto vepra”, ka shkruar Thaçi.

Aktivistët e Lëvizjes Vetëvendosje kishin shkuar pranë shtëpisë së familjes së Isa Mustafës, për të kundërshtuar themelimin e Asociacionit të komunave me shumicë serbe.

XS
SM
MD
LG