Ndërlidhjet

Sulmuesi në Virxhinia ishte “agresiv” me kolegët


Vester Flanagan

Ish-gazetari televiziv, Vester Flanagan, i cili ka qëlluar për vdekje dy kolegë të tij në Virxhina të Shteteve të Bashkuara, ka qenë i urdhëruar nga shefat e tij që të kërkojë ndihmë mjekësore.

Dokumentet e brendshme në kanalin televiziv WDBJ7 zbulojnë shqetësimet e kolegëve me sjelljen “agresive” të Flanagan.

Kolegët kanë thënë se ndjehen të kërcënuar dhe jo rehat kur punojnë me të.

Flangen është pushuar nga puna në shkurt të vitit 2013.

Të mërkurën, ai ka vrarë gazetaren Alison Parker dhe kameramanin Adam Ward, gjatë një transmetimi direkt.

Flangen ka vrarë veten pasi është ndjekur nga policia.

Shtëpia e Bardhë ka thënë se sulmi i së mërkurës tregon nevojën për kontroll më të madh të armëve.

XS
SM
MD
LG