Ndërlidhjet

Tensione në Kashmir, dy civilë të vrarë


Kashmir - foto arkivi

Rojet kufitare të Indisë dhe Pakistanit kanë shkëmbyer zjarr në rajonin e ndarë të Kashmirit.

Dy civilë indianë kanë mbetur të vrarë, ndërsa 16 të tjerë janë plagosur.

Zyrtarët e Indisë kanë akuzuar rojet pakistaneze se kanë shtënë të parat, duke provokuar rojet indiane që të përgjigjen.

Pakistani zyrtar nuk ka bërë ende ndonjë koment.

Armëpushimi në Kashmirin e ndarë është respektuar në masë të madhe qysh në vitin 2003, por përleshje të kohëpaskoshme me armë kanë ndodhur.

XS
SM
MD
LG