Ndërlidhjet

Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe aleatët e tyre kanë kryer 23 sulme ajrore kundër militantëve të grupit ekstremist Shteti Islamik në Siri e Irak të mërkurën.

Këtë e bëri të ditur ushtria amerikane përmes një deklarate për media sot.

Në Siri, shtatë sulme shkatërruan një bunker, një automjet, një bazë dhe disa njësi të militantëve, thuhej në deklaratë.

Në Irak, 16 sulme u bënë nëpër Baiji, Mosul, Ramadi, Sinjar dhe qytete tjera.

XS
SM
MD
LG