Ndërlidhjet

Pesë të vrarë në kryeqytetin e Taxhikistanit


Sulm në afërsi të aeroportit në Dushnabe, kryeqyteti i Taxhikistanit.

Pesë persona janë vrarë, në dy sulme të ndara, në afërsi të kryeqytetit të Taxhikistanit, në Dushanbe.

Tre policë janë vrarë në një sulmë, në afërsi të Aeroportit Ndërkombëtarë sot në mëngjes.Ndërkohë që mëngjesin e sotëm edhe një grup i aramatosur, ka sulmuar stacionin policorë në qytetin Vahdat, 20 kilometra në lindje të Dushanbesë.

Ministrija e Brendshme taxhike, ka konfirmuar se lideri i grupit , Ziyovuddin Abdulloev, dhe një sulmues tjetër janë vrarë nga forcat e rendit, përderisa janë plagosur edhe tre sulmues të tjerë.

XS
SM
MD
LG