Ndërlidhjet

Shpërthim pranë xhamisë në Uzbekistan


Një bombë ka shpërthyer pranë Xhamisë Tohktaboy në kryeqytetin e Uzbekistanit, Tashkent, ku një imam kontrovers ishte krye-kleriku.

Eksplodimi ndodhi pak pas lutjeve të së premtes.

Policia konfirmoi shpërthimin dhe tha se ishte shkaktuar nga një pajisje eksplozive e improvizuar, e lëshuar te një stacion autobusësh.

Policia tha se askush nuk u lëndua nga shpërthimi, dhe shtoi se janë duke kërkuar për të dyshuarin, për të cilin dëshmitarët thanë se e la pajisjen dhe u largua.

XS
SM
MD
LG