Ndërlidhjet

Sulm në Turqi, vritet një polic


Një polic është vrarë dhe një tjetër është plagosur nga një sulm nga militantët kurdë në një stacion të policisë në qytetin lindor të Turqisë, Tunceli.

Sulmi është i fundit në valën e dhunës që ka shpërthyer në lindje të vendit, duke pasuar ndërprerjen e armëpushimit mes qeverisë turke dhe Partisë së Punëtorëve të Kurdistanit (PPK) në muajin korrik.

Sipas raportimeve, një vajzë është lënduar gjatë sulmit të sotme, si dhe një ngasës i ambulancës.

XS
SM
MD
LG