Ndërlidhjet

Raportet nga Turqia thonë se dhjetë policë janë vrarë nga një sulm me bombë në lindje të vendit.

Tensionet midis forcave turke dhe militantëve të Parisë së Punëtorëve të Kurdistanit kanë arritur kulmin.

Sipas raporteve, sulmi i sotëm ka goditur një minibus që transportonte policë në pikën kufitare me Azerbajxhanin.

Agjencia Anatolia ka thënë më herët se mbi 50 aeroplanë ushtarakë kanë sulmuar caqet kurde, duke vrarë “35 deri në 40 terroristë”.

Operacioni është zhvilluar pasi 16 ushtarë turq janë vrarë të dielën nga militantët kurdë.

XS
SM
MD
LG