Ndërlidhjet

VV hedh sërish ngjyrë në makinën e Mustafës


Prishtinë

Rreth orës 17:00, aktivistët e Lëvizjes Vetëvendosje kanë hedhur sërish ngjyrë në makinën e kryeministrit të Kosovës, Isa Mustafa, derisa ai po largohej nga ndërtesa e Qeverisë.

"Do të kujdesemi që sa të mundemi ta defunksionalizojmë punën e Qeverisë që po e defunksionalizon Kosovën. 'Zajednica' nuk kalon!", thuhet në një kumtesë të Vetëvendosjes.

Me "Zajednicë", Vetëvendosje i referohet Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe në Kosovë, për formimin e të cilit Prishtina dhe Beogradi kanë rënë dakord në kuadër të bisedimeve në Bruksel.

Lexoni edhe këtë.

XS
SM
MD
LG