Ndërlidhjet

Dhjetëra të vrarë nga shpërthimi i gazit në Indi


Indi - foto arkivi

Së paku 82 njerëz kanë vdekur pasi një cilindër i gazit natyror ka shpërthyer në një restorant në Indi.

Shpërthimi ka ndodhur në qytetin Petlavad, rreth 800 kilometra në jug të Nju Delhit.

Mbi 100 persona janë plagosur po ashtu.

Restoranti ndodhet pranë stacionit të autobusëve dhe ka qenë i mbushur me njerëz që hanin mëngjes.

XS
SM
MD
LG