Ndërlidhjet

Presidentja e Kosovës takon shefin e CIA-s


Shefi i CIA-s, John Brennan, foto arkivi

Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga është pritur nga drejtori i Agjencisë Qendrore të Inteligjencës [CIA] të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, zotëri John O. Brennan, në selinë e kësaj agjencie.

Zyra për informim e zonjës Jahjaga, ka bërë të ditur përmes një komunikate se në takim është diskutuar "për zhvillimet në fushën e sigurisë në Kosovë dhe rajon, kontributin e Republikës së Kosovës në koalicionin global kundër terrorizmit dhe përkushtimin e institucioneve të vendit për të thelluar partneritetin me SHBA-të".

XS
SM
MD
LG