Ndërlidhjet

Kina dhe Pakistani ushtrime të përbashkëta ushtarake


Foto ilustruese.

Ushtria pakistaneze, ka thënë se ushtarë të Kinës dhe Pakistanit kanë realizuar një manovër të përbashkët ushtarake, për të përvetësuar aftësitë e tyre në luftën kundër terrorizmit.

Në një deklaratë të lëshuar, nga ushtria thuhet se ushtrimi, i cili ka zgjatë 7 javë, është mbajtur në rajonin e Punxhabit.

Zyrtarë të lartë ushtarakë të të dyja vendeve, kanë vëzhguar ushtrimet dhe janë betuar se do të luftojnë terrorizmin dhe të gjitha format e saj.

Ushtria e Pakistanit ka ndërmarr ofensiva të reja kundër militantëve talibanë,në kufi me Afganistanin.

XS
SM
MD
LG