Ndërlidhjet

Në Sudanin Jugor 100 persona kanë vdekur


Sudani Jugor.

Më shumë se 100 persona kanë humbur jetën kur një kamion me naftë ka shpërthyer në një zonë rurale në Sudanin Jugor, raporton Associated Press.

Zëdhënësi i presidentit Ateny Wek Ateny ka thënë se edhe 50 persona tjerë janë plagosur. Sipas tij ata janë dërguar në spitalet lokale dhe janë duke marrë trajtimin e duhur.

XS
SM
MD
LG