Ndërlidhjet

SHBA, e gatshme të bisedojë me Rusinë për Sirinë


Zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë, Josh Earnest.

Shtëpia e Bardhë ka thënë të enjten se është e hapur për bisedime me Rusinë në lidhje me konfliktin në Siri.

“SHBA do të ishte e gatshme për bisedime taktike dhe praktike”, ka thënë zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë, Josh Earnest.

Komentet pasojnë vendosjen e trupave dhe të armatimit rus në Siri.

Uashingtoni ka paralajmëruar Rusinë se përfshirja e saj ushtarake në shtetin sirian mund ta përshkallëzojë tutje konfliktin atje.

Lexoni edhe këtë.

XS
SM
MD
LG