Ndërlidhjet


Shtetet e Bashkuara dhe aleatët e saj kanë kryer 20 sulme ajrore, kundër militantëve të grupit Shtetit Islamik, në Siri dhe Irak, ka thënë ushtria amerikane.

Në katër sulme në Siri janë goditur pika të ndryshme strategjike të militantëve, në Al Hasakah, Ar Raqqah and Mar'a.

Përderisa në Irak ushtria amerikane ka kryer disa sulme kundër artilerisë dhe pikave strategjike të militantëve të grupit të Shtetit Islamik, në Kirkuk, Ramadi and Sinjar.

XS
SM
MD
LG