Ndërlidhjet

Papa Françesku arrin në Filadelfia


Papa Françesku

Papa Françesku ka arritur në Filadelfia, pasi ka qëndruar në Nju Jork.

Filadelfia është ndalesa e tretë dhe e fundit e tij në turneun në Shtetet e Bashkuara.

Ai ka qëndruar edhe në Uashington.

Prejse ka arritur në SHBA të martën, Papa ka bërë thirrje të vazhdueshme për të vepruar për trajtimin e varfërisë, krizës me migrantë dhe ndryshimeve klimatike.

XS
SM
MD
LG