Ndërlidhjet

Ish-ylli i Real Madridit, Ignacio Zoco, ka vdekur në moshën 76-vjeçare.

Zoco ka qenë anëtar i rëndësishëm i ekipit që ka dominuar La Ligan në vitet 1960 dhe i skuadrës spanjolle që ka fituar Kampionatin Evropian më 1964.

Zoco si mesfushor ka kaluar 12 sezone me Realin.

Real Madridi ka thënë se është në zi për vdekjen e Zocos.

XS
SM
MD
LG