Ndërlidhjet

Vdesin 14 persona në Afganistan


Foto ilustruese.

Një aeroplan i ushtrisë amerikane është përplasur, pasi ka ateruar në Afganistan, duke lënë të vdekur 14 persona, ka raportuar ushtria amerikane, duke e cilësuar rastin si aksident.

Gjashtë ushtarë amerikanë dhe pesë civilë, që punonin për Shtete e Bashkuara, në Afganistan janë në mesin e të vrarëve.

Poashtu edhe tre civilë afganë janë vrarë kanë thënë zyrtarë ushtarak amerikanë.

Një zëdhënës i talibanëve ka thënë se ky grup ka sulmuar aeroplanin, por një gjë e tillë është mohuar nga forcat amerikane.

Presidenti Barack Obama u ka shprehur ngushëllime familjarëve të personave të vrarë, në aksident.

XS
SM
MD
LG