Ndërlidhjet

Qindra migrantë arrijnë në Berlin


Qindra migrantë po vazhdojnë të udhëtojnë drejt Berlinit. Gjermania përgatitet për afro 1.5 milionë migrantë këtë vit, që është shifër më e madhe se ato të mëparshmet. Sipas gazetës gjermane "Bild", autoritetet gjermane janë të shqetësuara për rrezikun e “mungesës së kushteve” dhe ato tashmë po kanë probleme me numrin e nevojshëm të kontejnerëve për vendosje dhe kapacitetet sanitare për të ardhurit. [Reuters]

XS
SM
MD
LG