Ndërlidhjet

Kuvendi i Kosovës, sot pritet vazhdimi i seancës


Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa (djathtas) dhe zëvendëskryeministri Hashim Thaçi.

Kuvendi i Kosovës pritet të zhvillojë sot vazhdimin e katërt të seancës së parë plenare të sesionit vjetor.

Në tri seancat paraprake, opozita ka ndërprerë punimet dhe është zotuar se do të bëjë një gjë të tillë derisa kryeministri Isa Mustafa të mos tërheqë nënshkrimet nga marrëveshja me Serbinë për krijimin e Asociacionit të komunave me shumicë serbe dhe nga marrëveshja me Malin e Zi për demarkacionin e kufirit.

Mustafa, përmes një postimi në Facebook, ka thënë se “nuk e ka ndërmend të dorëzohet”.

Lexoni edhe këtë.

XS
SM
MD
LG