Ndërlidhjet

Michelle Obama zbulon shijet muzikore


Michelle Obama

Zonja e Parë e Shteteve të Bashkuara, Michelle Obama, ka zbuluar shijet e saj muzikore që përfshijnë Beyonce-n dhe kënëgëtaren e ndjerë të jazz-it, Billie Holiday.

Ajo ka publikuar listën në Ditën Ndërkombëtare të Vajzave, në kuadër të një fushate të OKB-së për t’i dhënë fund varfërisë ekstreme, duke përmirësuar arsimin dhe shëndetin për gratë.

Lista është publikuar në platformën muzikore Sptify.

Lista e Michelle Obamës nuk është e habitshme pasi Beyonce dhe burri i saj, Jay Z, kanë qenë mbështetës politikë të çiftit Obama.

XS
SM
MD
LG