Ndërlidhjet

Anglia mund të pranojë më shumë migrantë


Foto arkivi.

Ish gjykatës dhe avokatë anglezë kanë kritikuar qeverinë në Londër për përgjigje të “ngadaltë dhe të ngushtë” për krizën e migrantëve, raporton BBC.

Ata kanë deklaruar se pranimi i 20 mijë migrantëve për pesë vitet e ardhshme nuk është i mjaftueshëm.

Qeveria angleze ka deklaruar se përveç pranimit të 20 mijë migrantëve, ka dërguar një miliard funta ndihma në Siri, si dhe ka ndihmuar edhe me 100 milionë funta organizatat humanitare, për migrantët e zhvendosur.

XS
SM
MD
LG