Ndërlidhjet

Playboy nuk do të publikojë më foto nudo


Merylin Monroe në ballinën e Playboy-t, më 1953.

Revista Playboy do të ndalojë publikimin e fotografive të grave nudo.

Pronarët amerikanë të revistës kanë thënë se interneti e ka bërë lakuriqësinë të vjetëruar dhe se revistat pornografike nuk janë më të qëndrueshme komercialisht, raporton New York Times.

Qarkullimi i Playboy-t ka rënë nga 5.6 milionë dollarë në vitet 1970, në 800,000 aktualisht.

Është thënë se revista do të vazhdojë të shfaqë gratë në poza provokuese, por jo plotësisht nudo.

XS
SM
MD
LG