Ndërlidhjet

KMDLNj kërkon hetim për policët dhe protestuesit


Foto ilustruese.

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut (KLMDNJ),përmes një komunikatë për media ka thënë se “ka siguruar informatën se në momentin e arrestimit të Albin Kurtit nuk ka pasur fletarrest të shkruar por vetëm fletarrest verbal.“
“KMDLNj kërkon përgjegjësi për të gjithë ata që kanë kontribuar në përshkallëzimin e situatës qoftë duke tejkaluar autorizimet zyrtare (gjatë arrestimit), qoftë atyre protestuesve që kanë gjuajtur gurë dhe gjësende të forta në drejtim të policisë.”

Në komunikatë thuhet se ”KMDLNj kërkon nga udhëheqësit e pozitës dhe opozitës të kontribuojnë në qetësimin e situatës përmes një dialogu politik sepse problemi i natyrës politike nuk mund të zgjidhet me mjete të dhunshme.”

XS
SM
MD
LG