Ndërlidhjet

Zgjedhjet në Mijanmar mbahen me datën e paraparë


Aung San Suu Kyi.

Mediat shtetërore në Mijanmar kanë raportuar se zgjedhjet e përgjithshme do të mbahen me 8 nëntor, pavarësisht propozimit të komisionit zgjedhorë se mund të ketë vonesa përshkak të rrëshqitjes së dheut dhe vërshimeve.

Kryetari i Komisioni Zgjedhorë, Tin Aye kishte propozuar në një takim me partitë politike, që zgjedhjet nacionale të shtyhen, raporton Reuters.

Lideri opozitarë i Lidhjes Nacionale për Demokraci, Aung San Suu Kyi ka kundërshtuar shtyrjen e afatit.

XS
SM
MD
LG